Ibuprom zatoki – precyzyjnie wymierzony ból zatok

Ból zatok, gdy tylko się pojawia, jest sygnałem, że w zatokach pojawił się stan zapalny. A ten z kolei jest efektem nagromadzonej wydzieliny. Dlatego też już pierwsze symptomy powinny być wskazówką do podjęcia odpowiedniego leczenia.

Walka z przyczyną
W walce z każdym bólem bardzo ważne jest, aby nie tylko złagodzić odczuwany dyskomfort, ale też dotrzeć do jego przyczyny. Dlatego najskuteczniejsze w walce z bólem zatok są środki łączące składniki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i obkurczającym śluzówkę. W ten sposób pomagamy zatokom się oczyścić i niwelujemy stan zapalny będący przyczyną bólu. Połączenie takich składników znajdziemy w leku Ibupromie Zatoki.

Ibuprofen i pseudoefedryna
Podczas gdy ibuprofen łagodzi ból, wygasza ognisko zapalne i zwalcza stany gorączkowe, pseudoefydryna udrażnia drogi oddechowe, rozszerza oskrzela i wyrównuje ciśnienie w uchu środkowym. Dlatego też Ibuprom Zatoki działa kompleksowo. Obkurczona śluzówka nie zatrzymuje wydzieliny, ale pozwala jej swobodnie odpłynąć. Tym samym narastający stan zapalny zostaje zahamowany.

Stosowanie leku
Stosowanie leku zaleca się osobom powyżej 12 roku życia. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć sześć tabletek, stosując pomiędzy kolejnymi dawkami minimum 4 godziny przerwy. W przypadku, gdy po trzech dniach objawy nie ustąpią, czy wręcz nasilą się, konieczna staje się konsultacja z lekarzem, gdyż leczenie może wymagać włączenia antybiotyku.