BCAA tabletki – co nieco o ich przyjmowaniu

W dobie kultu wyrzeźbionego ciała bardzo wiele osób wylewa z siebie siódme poty na siłowni, by osiągnąć taką sylwetkę, o jakiej marzą. Specjaliści jednak zapewniają, że zbilansowana dieta oraz regularne ćwiczenia to za mało, by móc pochwalić się idealnie wyrzeźbionym ciałem. Bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja.

BCAA tabletki – na czym polega ich działanie?

Tabletki BCAA to produkt, który wzbudza ogromne zainteresowanie wśród osób uprawiających sport – zarówno amatorów, jak i zawodowców. Zawierają one trzy czynne aminokwasy, które nie są produkowane przez organizm, muszą zostać przyjęte w formie tabletek. Suplementy z grupy BCAA wspomagają rozrost mięśni, jednocześnie hamując ich rozkład. Co ważne, zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu oraz zapobiegają powstawaniu zakwasów. Podsumowując – pozwalają one na szybsze osiągnięcie zaplanowanych efektów oraz efektywniejsze rzeźbienie kształtu sylwetki.

BCAA tabletki – na co uważać?

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by nie przekraczać zalecanej dawki suplementów BCAA. Trzeba wiedzieć, że prawidłowo zażywane nie wywołują one żadnych skutków ubocznych. Jednak zbyt duża dawka może powodować z czasem zaburzenia pracy nerek i wątroby. Dawkę suplementów BCAA powinno się dobierać w zależności od intensywności ćwiczeń, jednak nawet wtedy warto pamiętać o tym, by nie przekraczać zalecanych norm. Tabletki BCAA przyjmuje się dwukrotnie w ciągu dnia – godzinę przed treningiem oraz 15 minut po jego zakończeniu. W dni bez treningu można zażyć je tuż po przebudzeniu oraz przed położeniem się spać.