Flebologia – jakie są choroby żył?

Flebologia jest dziedziną lekarską, która zajmuje się przede wszystkim różnorodnymi chorobami układu żylnego. Naczynia żylne odgrywają bardzo ważną rolę w układzie człowieka, dlatego też rozwój nauki w tej dziedzinie rozwija się w bardzo szybkim tempie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze choroby żył.

Jakie są najpopularniejsze choroby leczone przez flebologów?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim leczenie żylaków kończyn dolnych. Stosuje się nie tylko laserowe operacje żylaków, ale również leczenie chirurgiczne (miniflebektomia). Opisując najpopularniejsze choroby z którymi zmaga się flebologia warto wspomnieć także o żylakach krocza i miednicy oraz o zakrzepicy żylnej (zespól pozakrzepowy). W ostatnim czasie stosuje się zaawansowane programy leczenia za pomocą kompresjoterapii. W dużej mierze to właśnie dzięki tej metodzie można rozwiązać problemy ze zmianami żylakowymi na skórze kończyn dolnych.

Zabiegi estetyczne

Flebologia zajmuje się także zmianami o charakterze estetycznym. Mowa tutaj między innymi o tzw. pajączkach naczyniowych albo żyłach siatkowych, które są zmora wielu osób. Za pomocą skleroterapii można rozwiązać wiele problemów z żyłami, które niestety nie prezentują się zbyt okazale. Zabiegami estetycznymi zajmują się przede wszystkim chirurdzy naczyniowi. Niektóre problemy są w stanie rozwiązać także chirurdzy ogólni albo dermatolodzy lub radiolodzy.