Kołnierz ortopedyczny- naturalny wróg bólu szyjnego i wszelkich wad postawy

Ból odcinka szyjnego jest wywołany przez wiele czynników. Nie jest łatwo się go definitywnie pozbyć. Niemniej można sprawić, by stał się mniej dokuczliwy i problematyczny. Pomóc w tym może z pewnością ortopedyczny kołnierz.

Co sprawia, że ludzi boli odcinek szyjny kręgosłupa?

Po pierwsze praca siedząca, która znacznie obciąża szyję i barki. Poprzez ciągłe pochylanie i garbienie się szyja jest przeciążona i obolała. Na ból w odcinku szyjnym wpływają też choroby kręgosłupa takie jak skolioza czy lordoza. Wiele niedobrego w tym obrębie ciała robi też przebywanie na przeciągu oraz nagłe wystudzenie mięśni szyi. Odcinek szyjny boli również wtedy, gdy wybiera się niewłaściwą pozycję podczas snu.`

W czym takim razie może pomóc kołnierz ortopedyczny?

Po pierwsze łagodzi patologiczne napięcie mięśni wokół szyi, co pomaga przywrócić jej pełną ruchomość. Po drugie zapobiega zniekształceniu lub niekontrolowanemu przemieszczaniu się kręgów szyjnych, toteż dlatego używa się go podczas wypadków komunikacyjnych. Po trzecie taki kołnierz to doskonała metoda na to, by ból i sztywność karku odeszła w niepamięć i tak szybko nie powróciła.

Gdzie najczęściej ma zastosowanie kołnierz ortopedyczny?

Takim rodzajem sprzętu medycznego najczęściej dysponują:

• pracownicy pogotowia medycznego.
• lekarze pracujący na oddziale ortopedycznym.
• wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego.
• przychodnie lekarskie, gdzie leczy się schorzenia o podłożu neurologicznym. Kołnierz ortopedyczny (https://www.orteo.pl/ortezy-tulowia/kolnierz-ortopedyczny-typ-schantza-c1), choć niepozorny może uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie.