Zdrowotne właściwości DMSO

Zdrowotne właściwości DMSO

Czy istnieje uniwersalny lek na prawie każdą dolegliwość? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i przechodzi do przeszukiwania stron farmaceutycznych, czyta opinie leków i wykupuje apteki. Jednak warto zajrzeć do alternatywnej, naturalnej medycyny i wykorzystać jej zalety. DMSO to substancja, o której niektórzy mówią, że jest uniwersalnym lekarstwem na niemalże każdą chorobę!

DMSO – na jakie dolegliwości?

DMSO wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Wobec tego nadaje się idealnie jako środek leczniczy w przypadku trudno gojących się ran, a także odleżyn.

Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy, więc jego właściwości są nieocenione w trakcie chemioterapii, kiedy organizm szczególnie potrzebuje sprawnego układu immunologicznego.

Przy problemie

W chorobie zwyrodnieniowej stawów może przynieść ukojenie, dzięki swoim właściwościom kojącym i znieczulającym. Wystarczy odrobina żelu z substancją DMSO i od razu można poczuć ulgę.

Jako lek na receptę, substancje z dodatkiem DMSO idealnie sprawdzą się podczas kuracji śródmiąższowego zapalenia pęcherza. Zabieg z wykorzystaniem DMSO wykonuje się raz lub dwa razy na tydzień, a cała kuracja trwa od sześciu do ośmiu tygodni.

W jakiej formie stosować DMSO?

Substancje z tym związkiem organicznym można otrzymać w postaci żelu, płynu do rozrabiania z wodą oraz płynu do podawania dożylnego.

DMSO w postaci żelu sprawdzi się dobrze, jeśli mamy dolegliwości skórne lub na sporych obszarach ciała, które należy znieczulić. DMSO stosowane w takiej formie zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Warto dostosować formę stosowania tej substancji do własnych potrzeb i dolegliwości.

W jakiej formie stosować DMSO?