Zapalniczki clipper – co warto wiedzieć?

Każdy miłośnik tytoniu kolekcjonuje nie tylko tytoń, ale również zapalniczki. Obecnie w sprzedaży dostępne są trzy różne ich rodzaje. Na który warto się zdecydować?

Klasyczna zapalniczka gazowa

Obecnie w Polsce najpopularniejszym typem zapalniczki jest zwykły model gazowy, który wypełniony jest ciekłym butanem. Podstawową zaletą tego rodzaju zapalniczki jest wyjątkowo niska cena. Nie można jednak zapominać, że tego rodzaju modele najczęściej są wyjątkowo nietrwałe i mają bardzo krótki czas eksploatacji.

Zapalniczki żarowe

Drugi popularnym typem zapalniczki jest zapalniczka żarowa. Jest to również model gazowy, który w odróżnieniu od klasycznych zapalniczek łączy gaz z powietrzem, który następnie pod ciśnieniem wydostaje się z zapalniczki i jest zapalany.

Tego rodzaju modele cieszą się wyjątkową popularnością ze względu na stabilny płomień. Jednym z producentów, który oferuje tego rodzaju modele jest producent zapalniczki clipper cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich miłośników tytoniu.

Zapalniczka benzynowa

Ostatnim rodzajem zapalniczki są modele benzynowe. W tym wypadku również ma się do czynienia ze stabilnym płonieniem. W odróżnieniu od innych modeli są one wyposażone w knot.