leki na zaparcia

Ziołowe substancje w walce z zaparciami

Każdemu człowiekowi raz na jakiś czas może przytrafić się problem z wypróżnieniem. Wpływ na wadliwe funkcjonowanie układu pokarmowego mają różne czynniki.

Może to być zbyt mała ilość wypitej wody, zaburzenia flory bakteryjnej spowodowane przyjmowaniem leków czy też mała ilość błonnika w pokarmie. Kolejny istotny czynnik to brak ruchu.

Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, to można samodzielnie, bez konieczności wizyty u lekarza, postarać się o zakup odpowiednich środków.

Lek na przeczyszczenie i nie tylko

Leki na przeczyszczenie można kupić w aptece, przeważnie bez recepty. Są to przeważnie środki pochodzenia naturalnego, w ogromnej większości zioła.

Występują w różnych postaciach. Może to być mieszanka ziołowa do zaparzania, herbatka fix, a także ziołowe tabletki na przeczyszczenie. Te ostatnie są bardzo wygodne w użyciu.

Z załączonej ulotki można się dowiedzieć o dawkowaniu leku. Należy się bezwzględnie do tych wskazówek zastosować, ponieważ lek przyjęty w nadmiarze będzie dawał nieprzyjemne skutki uboczne, a przyjęty w zbyt małych ilościach nie będzie działał.

W tabletkach na przeczyszczenie są zawarte substancje pochodzenia roślinnego, które drażnią śluzówkę jelita grubego i w ten sposób wpływają na perystaltykę. Takie działanie wspomaga formowanie się mas kałowych i ich wydalanie.

Tabletki na przeczyszczenie są w dość przystępnych cenach. Z tego względu można je na wszelki wypadek zakupić i mieć pod ręką w domowej apteczce.

Warto zwrócić się o poradę do lekarza, jeżeli tabletki na przeczyszczenie nie dają spodziewanego efektu.