stosowanie żelu antybakteryjnego do rąk

Dlaczego warto stosować żel antybakteryjny do rąk?

Dzięki zastosowaniu żelu antybakteryjnego można znacząco zmniejszyć liczbę niebezpiecznych drobnoustrojów, wirusów i różnego typu bakterii. Warto wyraźnie zaznaczyć, że żel antybakteryjny do rąk do torebki nie może zastępować zwykłego mydła.

Dlaczego warto?

Żel antybakteryjny do rąk doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie z różnych powodów niestety nie ma dostępu do wody. Żele są lepkie i zazwyczaj dość gęste, a co najważniejsze nie ma potrzeby spłukiwania ich wodą. Przy stosowaniu żelu należy uważać na to, aby go nie rozcieńczyć wodą przez co straci swoje drogocenne właściwości.

Jaki żel wybrać?

Najbezpieczniejszym wyborem są certyfikowane żele antybakteryjne, które dopuszczone są do sprzedaży przez Urząd Rejestracji Wyrobów Medycznych. Atestowane żele są największą gwarancją skuteczności w usuwaniu wirusów i groźnych bakterii. Żel doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w szpitalach i różnorodnych placówkach zdrowotnych. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepszym wyborem są oryginalne żele antybakteryjne od renomowanych producentów. Wybranie porządnego żelu to dopiero połowa drogi do sukcesu bardzo ważne jest także to, aby prawidłowo myć ręce. Dobry żel w swoim składzie zawiera ekstrakt z liści aloesu, pantenol oraz betainę. Godne uwagi są także żele oparte na uwodornionym oleju rycynowym. Jeżeli chodzi o minimalne stężenie alkoholu to powinno wynosić ono przynajmniej 60%.