serum z niacynamidem - jakie ma działanie na trądzik?

Czy serum z niacynamidem pomoże na trądzik?

Niacynamid to inaczej aktywna forma witaminy B3. Serum z niacynamidem cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, ponieważ działa bardzo dobrze na wszelkie problemy skórne. W pewnych kręgach niacynamid jest określany jako niacyna lub witamina PP.

Działanie niacynamidu

Dawniej był pomijany, ponieważ nie było znane jego dobroczynne działanie na skórze. Kosmetyki z niacynamidem są nie tylko bardzo skuteczne, ale również dosyć tanie. Osoby z trądzikiem, cerą suchą oraz skłonną do podrażnień chętnie sięgają po produkty z niacynamidem. Warto mieć na uwadze, że jest to również silny antyoksydant, który minimalizuje objawy starzenia, dlatego sprawdzi się idealnie w przypadku cery dojrzałej. Znane są jego właściwości przeciwutleniające, które umożliwiają zredukowanie wolnych rodników. Pochodna witaminy B3 spłyca drobne zmarszczki, które już istnieją i hamuje powstawanie nowych. Oprócz tego pobudza organizm do produkcji elastyny oraz kolagenu. Regularne stosowanie kosmetyków z niacynamidem pomaga poprawić strukturę oraz kolor skóry. Niacyna regeneruje barierę skórną oraz łagodzi podrażnienia.

Pielęgnacja skóry suchej

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wzmocniona skóra traci zdecydowanie mniej wilgoci. Serum z niacynamidem sprawdzi się idealnie w pielęgnacji skóry suchej oraz skłonnej do podrażnień. Osoby mające trądzik powinny koniecznie wypróbować niacynamid, ponieważ ogranicza on wydzielanie sebum.

Trądzik to zapalna choroba skóry o łojotokowym podłożu. Początkowo ludzie twierdzili, że z trądziku się wyrasta, ale ostatnio coraz więcej dorosłych pacjentów zgłasza się do lekarzy z podejrzeniem trądziku. Pielęgnacja skóry to jedno, ale ważna jest również odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Niacynamid rozjaśnia również ślady potrądzikowe oraz wykazuje silne działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Działanie niacynamidu jest uzależnione od stężenia w preparacie. Najlepiej zaczynać od najmniejszej wartości, a potem powoli przechodzić do przodu. Najwyższe stężenie substancji aktywnej w preparacie wynosi 15% i jest przeznaczone dla osób z trądzikiem i mniej wrażliwą skórą.