nasiona marihuany feminizowane

Zalety feminizowanych nasion marihuany

Genetyka roślin konopi jest w pewnym sensie przeznaczona do płci żeńskiej lub męskiej, jest to rozwijane przez dwa chromosomy znane również jako chromosomy X i Y. Rośliny z dwoma chromosomami X stają się żeńskie, są to rośliny, które hodowcy są zainteresowani. Nasiona marihuany feminizowane zawierają wielokrotnie więcej THC niż te męskie. a to głównie dlatego, że produkują pąki.

Jak powstają nasiona feminizowane?

Nasiona feminizowane są genetycznie modyfikowane. Rośliny żeńskie są zmuszane do produkcji tylko roślin męskich za pomocą hormonu, tak zwanego „kwasu giberelinowego”. Te pyłki produkują tylko chromosomy X, jak tylko inne żeńskie rośliny zostaną zapylone tymi pyłkami, można z całą pewnością stwierdzić, że 100% wszystkich nasion ma dwa chromosomy X i dlatego są żeńskie. 

Zalety 

Pierwsza zaleta, nazwa mówi sama za siebie: wszystkie rośliny są żeńskie. Rośliny żeńskie wytwarzają pąki ziół, które są tak popularne. Nasiona marihuany feminizowane od PanPestka są najlepszym wyborem do uprawy przy sztucznym świetle, w szklarni i na zewnątrz.

Drugą zaletą jest to, że feminizowane nasiona są bardziej jednorodne niż oryginalne, zwykłe nasiona marihuany. Wreszcie, jakość, taka jak zapach, smak i wydajność marihuany z nasion feminizowanych jest lepsza niż jakość marihuany z przeciętnej, zwykłej rośliny marihuany.

Genetyka feminizowanych nasion marihuany – wyjaśnienie

Genetycznie rzecz biorąc, roślina marihuany może stać się żeńska lub męska. Jest to sparowane przez dwa chromosomy, znane również jako chromosomy X i Y. Rośliny marihuany z dwoma chromosomami X stają się żeńskie i te żeńskie rośliny zawierają dużo THC. Nasiona marihuany feminizowane są genetycznie modyfikowane. Rośliny żeńskie są zmuszane do produkcji tylko męskich kwiatów.