aktywator skrętu

W jaki sposób można wydobyć skręt włosów?

Wiele kobiet marzy o tym, by mieć kręcone włosy, jednak wydaje im się, że osiągnięcie pożądanego efektu na ich kosmykach jest niemożliwe. Co ciekawe, nawet w przypadku włosów falowanych można uzyskać zaskakująco dobre rezultaty, konieczne jest tylko zastosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych.

Odpowiednia pielęgnacja

Aby wydobyć skręt należy odpowiednio dbać o włosy. Z tego powodu, zanim sięgnie się po aktywator do skrętu, warto świadomie pielęgnować kosmyki. Pierwszym krokiem powinno być postawienie na łagodne szampony do włosów, powinny to być produkty, które nie mają w składzie silikonów czy SLS. Dobrze sprawdzą się kosmetyki mające naturalny skład, warto rozważyć zakup szamponu dla dzieci, który nie zawiera szkodliwych substancji.

Istotne jest również to, aby delikatnie obchodzić się z już umytymi włosami. Nie powinno się uch czesać na sucho, ponieważ będą się łamać oraz nieestetycznie puszyć. Warto unikać używania suszarki – wysoka temperatura również może puszyć kosmyki, a dodatkowo osłabia je. Ważny jest też wybór odpowiedniej szczotki do włosów, dobrze postawić na taką z szeroko rozstawionymi ząbkami, ewentualnie rozczesywać pasma palcami.

Sprawdzone kosmetyki do włosów

Wspomniano już, że należy sięgać po łagodne szampony. Równie ważne jest używanie produktów, które pomogą wydobyć skręt włosów. Warto sięgnąć na przykład po kosmetyki Cantu, czyli marki ze Stanów Zjednoczonych. Największą popularność zyskał aktywator Cantu, który uwydatnia loki i sprawia, że są sprężyste i błyszczące, bez ryzyka uzyskania efektu spuszonych pasm.

Aktywator skrętu Cantu to rodzaj odżywki, który aplikuje się na umyte włosy. Jest to produkt, którego nie trzeba spłukiwać. Ilość w jakiej powinien być aplikowany jest uzależniony od rodzaju włosów, mniejsza ilość jest potrzebna paniom z cienkimi kosmykami, większej użyją osoby mające długie i gęste włosy. Cantu aktywator ma w swoim składzie masło shea, dzięki czemu nie tylko umożliwia wydobycie pożądanego skrętu, lecz również nawilża kosmyki.