Korzyści ze stosowania żywicy epoksydowej do produkcji zlewu

Epoksyd dobrze współpracuje z żywicą poliestrową. Poliester posiada doskonałe właściwości dielektryczne, jest odporny na zużycie i nie wydziela szkodliwych substancji podczas pracy. Oba rodzaje żywic utwardzają się w temperaturze pokojowej i nie wymagają drogich urządzeń przetwórczych.

Ponieważ żywice poliestrowe są dwa razy tańsze niż żywice epoksydowe, ich połączenie jest uzasadnione. Podczas nakładania jednego rodzaju żywicy na inny, upewnij się, że nie dotykają się w postaci nieutwardzonej. Żywica epoksydowa lepiej przylega do żywicy poliestrowej niż na odwrót.

Korzyści ze stosowania żywicy epoksydowej:

  • wielka siła
  • mały skurcz
  • niska absorpcja wilgoci
  • odporność na zużycie

Zlew z żywicy epoksydowej

zlew z zywicy epoksydowejNależy zauważyć, że praca z żywicami poliestrowymi dopuszczalna jest tylko w pomieszczeniach wyposażonych w dobrą wentylację i przy zastosowaniu dodatkowych środków bezpieczeństwa (gogle, respirator węglowy), ponieważ podczas procesu utwardzania poliester wydziela dużą ilość lotnych i szkodliwych substancji Substancje.

Wykonując zlew z żywicy epoksydowej, można zastosować odlewanie lub formowanie wyrobów. W pierwszym przypadku, półfabrykat jest pokryty klejem na wierzchu. Procedurę należy powtórzyć kilka razy, za każdym razem czekając na całkowite wyschnięcie poprzedniej warstwy. Każda warstwa ma grubość około 2 mm. Metoda ta jest bardzo ekonomiczna ze względu na niskie zużycie kleju epoksydowego.

Wlewanie do form będzie wymagało znacznego zużycia materiału, ale pozwoli na uzyskanie ciekawych kompozycji-diamentów z wykorzystaniem różnych wypełniaczy: wiórków marmurowych, pięknych kawałków drewna, wiórków drewnianych, muszelek. Pełny proces polimeryzacji trwa ponad tydzień, ale można go przyspieszyć umieszczając produkt w piecu do smażenia na 5-6 godzin.

Jeśli interesuje nas zakup zlewu z żywicy epoksydowej producent Renggli oferuje świetnej jakości wyposażenie laboratoryjne, wystarczy skontaktować się z nimi przez ich stronę.