indica

Konopie indyjskie. Wyodrębnienie, pierwsze badania i opisy roślin.

Konopie indyjskie, obok Cannabis sativa i Cannabis ruderalis, należą do rodziny roślin konopiowatych, której łacińska nazwa brzmi, Cannabaceae. Po raz pierwszy natknięto się na konopie indyjską w okolicach gór Hindukusz. Nie rosną one zbyt wysoko i nie osiągają zbyt dużych rozmiarów, za to są gęste i mocno rozgałęzione. 

PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT KONOPI INDYJSKICH. 

Cannabis indica, jest rośliną jednoroczną i uważa się ją za gatunek domniemany konopiowatych. To nowe podejście do rodzaju marihuany, jakim jest indica, sugerować może, że w niedalekiej przyszłości, możemy się spodziewać rozdzielenia od siebie, trzech, podstawowych gatunków konopiowatych i zmiany dotychczasowego sposobu ich kwalifikacji biologicznej. Cannabis Indica, uprawiane są do różnych celów, takich jak pozyskiwanie włókien z przeznaczeniem do produkcji tkanin, czy też w celu otrzymania surowca zielarskiego, jakim jest THC (tetrahydrokannabinol). Konopie indyjskie posiadają dużą zawartość THC. Tetrahydrokannabinol, oddziałuje na organizm ludzki w ten sposób, że doznajemy efektu euforii, nagłego rozluźnienia oraz spadku napięcia i odczuwanego poziomu stresu. Stąd konopie indyjskie, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród tzw. użytkowników rekreacyjnych, którzy używają tego gatunku marihuany, jako rodzaju używki.

ODKRYCIE CANNABIS INDICA ORAZ PIERWSZE BADANIA NAD JEJ DZIAŁANIEM.

Nasiona Cannabis indica (dostępne pod tym linkiem), posiadają swoje szerokie zastosowanie w medycynie popularnej, są wykorzystywane jako rodzaj leku rekreacyjnego lub też alternatywnego w stosunku do innych oraz stosuje się je do badań klinicznych.  Pierwsza publikacja wraz z opisem konopi indica, pojawiła się w 1785 roku, za sprawą badań oraz pracy naukowej Jeana – Baptiste Lamarcka. To on właśnie, nazwał wyodrębnione przez siebie rośliny konopiowate, znalezione w Indiach, Cannabis indica. Drugiej, charakterystyki naukowej tego rodzaju konopi, dokonał Richard Evans Schultes, amerykański profesor nauk przyrodniczych, który był kierownikiem Muzeum Botanicznego na Uniwersytecie Harvarda. R.E. Schultes, zmarł w 2001 roku, zostawiając po sobie, wiele ważnych dokonań w dziedzinie prac nad działaniem roślin narkotycznych, leczniczych i trujących.