dermatolog

Czym zajmuje się dermatolog?

Wśród różnych karier medycznych, kariera dermatologa jest jedną z najbardziej poszukiwanych. Ludzie często zwracają się do dermatologa z różnych powodów, od sprawdzenia obecności pieprzyków i trądziku młodzieńczego po rozpoznanie mniej lub bardziej poważnych chorób oraz po środki zaradcze przeciwko oparzeniom lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Dermatologia Białystok to dziedzina medycyny skupiająca swoją uwagę na skórze. 

Kim jest dermatolog?

Dermatolog to lekarz zajmujący się skórą, w praktyce lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Skóra jest największym organem naszego ciała i ma mocną i elastyczną strukturę warstwową, która działa jako wodoodporne pokrycie i ochrona. Dermatologia bada choroby związane z naskórkiem, ale nie tylko skóra interesuje dermatologa. Tak naprawdę dermatolog zajmuje się również błonami śluzowymi, czyli tymi delikatnymi częściami bogato unaczynionej i unerwionej tkanki, które wyścielają otwory ciała, te które prowadzą z zewnątrz do wewnątrz: jama ustna, pochwa, nos. Wreszcie części „rogowe”, czyli paznokcie i włosy, to również obszary zainteresowania dermatologii. Wszystkie nieprawidłowości, zaburzenia, choroby lub po prostu skazy występujące na skórze i obszarach z nią związanych muszą prowadzić do kontroli dermatologicznej.

dermatolog Białystok

Kto powinien badać się u dermatologa?

Zakres pacjentów odwiedzanych przez dermatologów jest bardzo szeroki – od noworodków po osoby starsze. Zapalne choroby skóry, takie jak egzema czy łuszczyca, są bardzo powszechne i bez odpowiedniego leczenia mogą powodować znaczną niepełnosprawność. Silny trądzik u nastolatków to kolejny częsty powód wizyty u dermatologa. Z dermatologiem można się również skonsultować w zakresie estetyki. Może on zresztą interweniować w ramach depilacji laserowej lub w procesach związanych z likwidacją zmarszczek. Dermatolog Białystok to specjalista w swojej dziedzinie, który pomoże każdemu pacjentowi.