krem na cellulit

Krem na cellulit – co warto wiedzieć?

Media kreują idealny obraz kobiecego ciała – wysportowane, smukłe i idealnie gładkie. Dążąc do upragnionego ideału kobiety szukają kosmetyków i zabiegów, które ułatwią im jego uzyskanie. Poza ćwiczeniami i zabiegami kosmetycznymi można wspomagać się pielęgnacją w domu poprzez stosowaniem kremu na cellulit. Czego warto szukać w takich produktach?

Czy krem na cellulit działa?

Bez zabiegu medycznego nie można całkowicie usunąć cellulitu, ale kremy na cellulit dostępne w sklepie ByHealth mogą zapewnić nawilżenie i dać efekt ujędrniający, który pomaga zmniejszyć jego wygląd. Chociaż rezultaty nie są trwałe, przy codziennym stosowaniu kremy te są łatwym i niedrogim sposobem na przywrócenie jednolitej konsystencji skóry. Poprzez ich stosowanie poprawi się struktura skóry, nabierze jędrności i sprężystości, a widoczność cellulitu ulegnie zmniejszeniu,

Jakich składników warto szukać w produktach wyszczuplających

  • Produkty antycellulitowe zmniejszą widoczność cellulitu, ale nie zlikwidują ich całkowicie. Kofeina, która jest bardzo powszechna w wielu kremach antycellulitowych, działa poprzez poprawę przepływu krwi do skóry. Rozszerza naczynia krwionośne w tkankach i odwadnia komórki tłuszczowe, aby skóra wyglądała na gładszą i bardziej napiętą. 
  • Kolejnym składnikiem wielu kremów na cellulit jest retinol, który pomaga zwiększyć produkcję kolagenu. Kolagen jest białkiem najobficiej występującym w naszym ciele. Kolageny, które znajdują się w wielu produktach antycellulitowych powodują, że nasza skóra staje się jędrniejsza, a widoczość cellulitu mniejsza. 
  • Koenzym Q10 jest naturalniewystępującym przeciwutleniaczem, który zmniejsza się wraz z wiekiem. Jest to kolejny częsty składnik kremów na cellulit, ponieważ może zwiększyć ilość kolagenu i elastyny w skórze. Wszystko to jest niezbędne do naprawy skóry, aby wyglądała na gładszą, zdrowszą i bardziej równomierną.
  • Ekstrakt z kasztanowca może również poprawić przepływ krwi i pomóc w zmniejszeniu płynów i stanów zapalnych. Ponownie są to wszystkie czynniki, które mogą pomóc skórze zachować gładkość i zmniejszyć widoczność cellulitu.