test na helicobacter

Jak wykonać test na Helicobacter?

Testy domowe na Helicobakter pozwalają wykryć bakterie, które zwiększają ryzyko wystąpienia wrzodów żołądka. Zazwyczaj są wykonane z krwi lub z kału, zgodnie z danym produktem. Pamiętajmy o tym, że testy na bakterie Helicobater pylori szybko dają wyniki i nie są trudne do wykonania. Każdy odbiorca skorzysta z nich w zaciszu domowym. O czym warto pamiętać? Jak wykonać taki test? Co jest najważniejsze? Gdzie kupić test na Helicobakter pylori?

Test na Helicobater – jak wykonać z krwi?

Jak wykonać taki test w krwi? Trzeba podjąć kilka kroków:

  • Nakłucie opuszka palca sterylnym lancetem.
  • Pobranie krwi do badania za pomocą pipety. 
  • Nałożenie krwi na pole testowe. 
  • Nałożenie płynu kontrolnego na pole testowe. 

Następnie czekamy kilka lub kilkanaście minut i odczytujemy wynik badania. Musimy mieć na uwadze przestrzeganie podanego czasu przez producenta. W opakowaniu takiego testu znajdziemy pipetę do pobrania krwi, lancet do nakłucia palca, płyn kontrolny i kasetkę testową. 

Test na Helicobater – jak wykonać z kału?

Test na Helicobater pylori można także wykonać z kału. Jak to zrobić? Pobieramy kał do badania za pomocą aplikatora. Aplikator z próbką wprowadzamy do pojemnika z płynem, zakręcamy go i potrząsamy. Taki materiał nanosimy na pole testowe. Po upływie danego czasu kontrolujemy wynik. Zazwyczaj wynik jest widoczny po 10-15 minutach. 

Testy na bakterie Helicobacter pylori dają możliwość stwierdzenia tego, czy jesteśmy nosicielami bakterii, które zwiększają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych żołądka, wrzodów żołądka, owrzodzenia dwunastnicy, czy też nowotworu żołądka. Można zatem wykryć aktualne zakażenie, stosując domowe testy. Co ciekawe, takie rozwiązanie jest stosowane przez wielu pacjentów, często po konsultacji z lekarzem. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele nieinwazyjnych testów tego rodzaju. Najważniejsze jest to, aby postępować zgodnie z ulotką producenta, co da pożądane efekty. 

Gdzie można kupić test na Helicobater? Okazuje się, że produkty tego typu z łatwością zakupimy w internetowym sklepie A-Manada. Jeszcze nigdy zakup nie był tak sprawny i komfortowy. To spora oszczędność kosztów i czasu dla klientów. W razie wszelkich pytań, poprośmy o wsparcie sprzedawcę w internetowym sklepie. Doświadczona osoba wskaże nam, jaki rodzaj testu będzie najwygodniejszy. Postawmy na sprawdzonych producentów, którzy zapewniają skutecznie działające wyroby. Testy na bakterie Helicobacter pylori dają cenne informacje, które z kolei pozwolą szybko podjąć ewentualne leczenie.