krem na suche stopy

Jak wybrać krem do suchych stóp?

Nasze stopy każdego dnia narażane są na wiele przeciążeń. Niemniej jednak największe zmiany zwykle widoczne są na warstwie skórnej. Pot gromadzący się w butach czy zbyt rzadka zmiana skarpetek i szereg innych czynników powoduje, że skóra na stopach staje się wyjątkowo przesuszona i pojawiają się bolesne pęknięcia. Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że jedynym ratunkiem będzie wybranie odpowiedniego kremu do stóp o regenerująco – nawilżającym działaniu. Na jakie specyfiki warto stawiać?

Krem do stóp – jaki powinien być jego skład?

Krem do stóp to obecnie jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Znajdziemy go nie tylko w aptece, ale także w każdej drogerii – internetowej lub stacjonarnej. Niemiej jednak nie każdy krem na suche stopy rzeczywiście będzie wykazywał się efektywnym i kompleksowym działaniem. W momencie kiedy chcemy wybrać najlepszy krem do stóp kluczową kwestią okazuje się skład preparatu. Z pewnością nie powinno w nim zabraknąć:

  • ekstraktu z koziego mleka;
  • olejku z awokado;
  • panthenolu i gliceryny.

Powyższe substancje będą miały najlepszy wpływ na spękaną i suchą skórę naszych stóp. Co więcej, krem nawilżający do stóp powinien zawierać głównie – lub tylko – składniki pochodzenia naturalnego. Wówczas będzie on działał w sposób bezpieczny – nawet w przypadku alergików. Nie zapominajmy jednak o tym, że sam krem na suche stopy może nie okazać się wystarczający. Konieczne będzie bowiem efektywne złuszczenie martwego naskórka, a także ewentualna kuracja przeciwgrzybicza, w momencie kiedy podejrzewamy, że skóra naszych stóp została zaatakowana przez pasożyty.

krem do suchych stóp, maść nawilżająca Dernilan

Jak powinien działać nawilżający krem do stóp?

Nie da się ukryć, że krem nawilżający do stóp można znaleźć pod wieloma postaciami. Jednocześnie przeczytanie etykiety produktu, powinno być dla potencjalnych użytkowników zawsze najważniejsze. Dlaczego? Otóż krem na suche stopy nie powinien cechować się tylko i wyłącznie działaniem nawilżającym. Takie właściwości posiada bowiem każdy krem do stóp. Najważniejsze – w przypadku popękanej skóry na piętach i między palcami jest to,by krem do stóp wykazywał się także silnym działaniem regenerującym i odżywczym. Samo nawilżenie nie jest bowiem wystarczające. Sucha skóra musi zostać w odpowiedni sposób pobudzona do regeneracji i odbudowy swojej struktury. Warto więc o tym w szczególności pamiętać, kiedy wybieramy krem na suche stopy. Wówczas – przy regularnym stosowaniu kosmetyku – będziemy mogli oczekiwać najlepszych efektów, w wyjątkowo krótkim czasie.