plaster chłodzący

Plastry chłodzące – ulga w bólu

Chłodzący plaster żelowy składa się zwykle z warstwy nośnej, warstwy żelowej, warstwy pokrywającej z folii polietylenowej i innych części. Warstwa żelowa chłodzącego plastra żelowego zawiera hydrofilowy hydrożel polimerowy. Hydrożel polimerowy to wieloskładnikowy system składający się z trójwymiarowej sieci usieciowanego polimeru i wody, który może pęcznieć w wodzie i utrzymywać dużą ilość wody bez rozpuszczania. Chłodzący plaster żelowy poprzez odparowanie wody w warstwie żelu, odbiera lokalne ciepło ludzkiego ciała, odgrywając fizyczny efekt chłodzący i przeciwgorączkowy.

Plaster chłodzący – sposób i długość użycia

Chłodzące plastry żelowe dostępne np. pod tym linkiem należy stosować wyłącznie na skórę. Oczyścić i osuszyć miejsce dotknięte chorobą. Usunąć podkład z plastra i nakleić plaster na miejsce zmienione chorobowo. Nie należy stosować plastra na skórę, która jest zraniona lub podrażniona (np. skóra skaleczona, zadrapana, poparzona słońcem, zakażona lub z wysypką). Pozostawić plaster chłodzący na dotkniętym miejscu do 12 godzin. Stosuj ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza lub przestrzegaj wszystkich wskazówek na opakowaniu produktu. W razie jakichkolwiek pytań należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą. Należy zdjąć plaster przed kąpielą i nie stosować plastra zaraz po kąpieli. Nie należy bandażować ani owijać miejsca, w którym zastosowano plaster, chyba że zaleci to lekarz. Nie stosować ciepła (takiego jak poduszka grzewcza) na plaster. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Należy dobrze umyć ręce po kontakcie z plastrem. Należy unikać dostania się leku do oczu, nosa lub ust. W przypadku dostania się leku do tych miejsc należy przepłukać je dużą ilością wody. Po zdjęciu każdego plastra należy złożyć zużyty plaster lepkimi stronami do siebie i wyrzucić do kosza z dala od dzieci i zwierząt domowych. Należy poinformować lekarza, jeśli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 7 dni, lub jeśli się pogarszają, lub jeśli ciągle powracają. Jeśli uważasz, że możesz mieć poważny problem medyczny, natychmiast uzyskaj pomoc medyczną.

plaster chłodzący

Plastry chłodzące – na jakie dolegliwości?

Twoje stawy są regularnie obolałe (kolano, biodro, nadgarstek itp.)? Bóle te są częste i mogą pojawić się w każdym wieku! W większości przypadków są one spowodowane procesem zapalnym powstałym w wyniku wstrząsu, nieprawidłowego tarcia ścięgna o kość, staw lub ścierania się chrząstki stawowej. Do najbardziej znanych bólów stawów należą – zapalenie stawów, ostre lub przewlekłe zapalenie stawów (obrzęk i zaczerwienienie). Może być dziedziczne, związane z zaburzeniami odporności lub nawet z czynnikami środowiskowymi. Artroza to ścieranie się chrząstki stawowej, które może być przyczyną bolesnego kryzysu. Jest to ból mechaniczny pojawiający się podczas ruchu. We wszystkich przypadkach należy pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia na co dzień, zbilansowanej diecie i regularnych ćwiczeniach, aby uniknąć osłabienia mięśni, ponieważ mięśnie są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Plastry chłodzące zapewniają natychmiastowy efekt naturalnego zimna, pozwalając na skuteczne uśmierzenie wszystkich dolegliwości: bólu stawów, zwichnięć i stłuczeń. Plaster ten jest gotowy do użycia. Jest również samoprzylepny, co zapobiega jego przemieszczaniu się i odklejaniu, co zapewnia dobrą dyfuzję zimna dla natychmiastowej i trwałej 12-godzinnej ulgi. Łatwo dopasowuje się do różnych obszarów ciała i respektuje wrażliwą skórę, zapewniając maksymalny komfort.