APIS KAKADU

Gęstsze włosy- co robić, aby nie wypadały?

Mocne, gęste i grube włosy to marzenie każdego z nas, ale rzadko kto może pochwalić się puklami jak z reklamy szamponu do włosów. Jest wiele powodów dlaczego włosy mogą wypadać i wskazanie jednej przyczyny może być trudne, lecz istnieje kilka sposobów, aby zdecydowanie pomóc włosom odzyskać ich gęstość i błysk.

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

 Często przyczyny wypadania włosów kryją się w poważnych zaburzeniach lub wręcz przeciwnie, zupełnie prozaicznych czynnościach za to regularnie wykonywanych, np. nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Jakie jeszcze mogą być przyczyny ich nadmiernego wypadania?

  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • dieta uboga w składniki odżywcze,
  • nierównowaga hormonalna
  • zaburzenia snu, stres
  • choroby tarczycy,
  • choroby skóry głowy.

Odżywianie od wewnątrz

Bardzo ważny jest sposób odżywiania. Jeśli często jadamy przetworzone produkty, słodycze lub jemy monotonnie albo ciągle się odchudzamy, nie powinniśmy się dziwić, że nasze włosy są w złej kondycji.  Nadmierna utrata włosów może sygnalizować, że w naszej diecie brakuje substancji, niezbędnych do utrzymania włosa w cebulce.  Zadbaj o zdrową, różnorodną dietę, zainwestuj w dobrej jakości witaminy i nawadniaj organizm. Zwróć uwagę czy w twojej diecie jest: pełnowartościowe białko, witaminy z grupy B, kwasy, omega 3, selen, cynk, żelazo i witamina E.

apis zestaw kosmetyków

Pielęgnacja, która pomaga włosom

 Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do wypadania włosów, ale co to znaczy? To bardzo częste prostowanie oraz farbowanie włosów (z wyjątkiem henny), tapirowanie i rozjaśnianie od skóry głowy. 

 Aby pomóc włosom trzymać się na głowie, warto świadomie wybierać kosmetyki, które mają w sobie takie składniki, które odżywiają, a najlepiej hamują wypadanie włosów. Na rynku pełno jest produktów, które świetnie uzupełniają dbanie o piękny wygląd i kondycję. Jednym z nich są te z linii polskiej marki kosmetycznej Apis na darmarsklep.pl. W skład zestawu wchodzą:

  • Apis-Szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów
  • Apis-Odżywka wzmacniająca, przeciw wypadaniu włosów
  • Apis-Maska przeciw wypadaniu włosów
  • Apis-Spray wzmacniający, przeciw wypadaniu włosów

Te cztery kosmetyki do pielęgnacji marki Apis mają w składzie kompleks Baicapil 3%.-otrzymywany z trzech roślinnych składników aktywnych -baikaliny, kiełków soi i kiełków pszenicy, które poprawiają aktywność mieszka włosowego, stymulują wzrost gęstości i redukcję ich wypadania.

Klucz to systematyczność

Najważniejszym nawykiem, który trzeba w sobie wyrobić, aby zobaczyć super efekty jest regularność. Aby włosy mniej wypadały i zaczęły pojawiać się nowe, trzeba holistycznie o siebie zadbać: zdrowo jeść, unikać stresowych sytuacji i stosować kosmetyki systematycznie. Tylko wtedy możemy liczyć na pojawienie się naszych wyczekanych baby hair!