zioła na serce i układ krążenia

Zioła na serce i układ krążenia – kiedy stowoać

Zioła to popularna forma terapii naturalnej, której korzystne działanie na zdrowie zostało zauważone już wieki temu. Zioła te były stosowane w celu poprawy samopoczucia i wzmocnienia organizmu, a także w leczeniu różnych dolegliwości, w tym chorób serca i układu krążenia. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze zioła wykorzystywane w terapii naturalnej na serce i układ krążenia.

Zioła wspomagające pracę serca

Niektóre zioła wykazują korzystny wpływ na pracę serca i układu krążenia. Wśród nich warto wymienić miłorząb japoński, który zawiera substancje o działaniu rozkurczowym na mięśnie naczyń krwionośnych, dzięki czemu pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi. Również czosnek, dzięki zawartości siarki organicznej, może korzystnie wpłynąć na pracę serca, poprawić krążenie krwi i obniżyć poziom cholesterolu.

Działanie ziół na układ krążenia

Zioła na serce i układ krążenia wykazują działanie usprawniające krążenie krwi oraz wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Kora wierzby, dzięki zawartości kwasu salicylowego, może działać przeciwpłytkowa i przeciwzapalnie, co wpływa na redukcję ryzyka chorób serca i układu krążenia. Natomiast ziele dziurawca wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, co wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych.

zioła na serce i układ krążenia

Najpopularniejsze zioła na serce

W terapii naturalnej na serce i układ krążenia najczęściej stosowane są miłorząb japoński, czosnek, kora wierzby, ziele dziurawca, pokrzywa, miłorząb dwuklapowy, liście oliwki czy też kwiaty głogu. Głóg wykazuje działanie wspomagające układ sercowo-naczyniowy, redukując ryzyko chorób serca i krążenia. Natomiast pokrzywa, dzięki zawartości rutyny i kwasu askorbinowego, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.