tinty do ust

Czym jest tint do ust oraz jak się go stosuje?

Tint jest farbką do ust, używaną do dodawania im koloru. Innymi słowy, można powiedzieć, że jest to barwnik, który trwale barwi usta. To bardzo trwały kosmetyk, który nie schodzi łatwo nawet po jedzeniu i piciu. Ponadto nie wysusza ust tak jak pomadki permanentne. 

Tint do ust – w jakich sytuacjach się przyda?

Tinty do ust sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, kiedy ktoś ma problem ze spierzchniętymi ustami. Ma naturalne wykończenie, które nie jest ani błyszczące, ani matowe. Produkty te nie zapewniają pełnego krycia, a jedynie uzupełniają naturalny kolor ust. Usta wyglądają jak po zjedzeniu kolorowych owoców lub przygryzieniu wargi, są bardziej wyraziste. Tint do ust zwykle występuje w czterech kolorach: intensywna wiśnia, klasyczna czerwień, brzoskwinia i róż. Można również użyć go na twarz, np. róż, który jest delikatnym kolorem. Choć ten produkt nie jest jeszcze aż tak popularny w Polsce, to w krajach azjatyckich cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

tint do ust

Jak używać tintu do ust?

Za pomocą pędzla nakłada się kolor na usta. Następnie należy poczekać, aż wyschnie i wchłonie się w usta. Akwarela działa podobnie, ale tint jest bardziej dokładny. Jeśli chcemy uzyskać ciemniejszy odcień, należy nałożyć go warstwami. Dzięki temu można mieć usta o różnych odcieniach i intensywności za pomocą tylko jednego koloru. Jedna warstwa kosmetyku wystarczy na szybki, dzienny makijaż. Wieczorem warto nałożyć tint 2-3 razy, tworząc nieco mocniejszy look. Można również nałożyć błyszczyk na odcień, nie tracąc jego trwałości, którą można usunąć tylko produktem, który zmyje wodoodporny makijaż.

Oczywiście jedną z największych zalet tintu do ust jest jego trwałość. Efekty utrzymują się dłużej niż po matowych pomadkach do ust, a kolor jest w stanie utrzymać się na ustach przez cały dzień. Zaletą jest również naturalny efekt – usta są lekko zaakcentowane, co czyni je idealnymi do codziennego makijażu. Tinty do ust często mogą być również używane jako róż do policzków, ale przed użyciem należy sprawdzić u producenta, czy dany tint może być używany w ten sposób.