rajstopy uciskowe

Rajstopy uciskowe — co daje ich noszenie 

Rajstopy uciskowe wyglądają zupełnie jak zwykłe rajstopy, jednak tak niepozorna części garderoby poza ochroną naszych nóg przed zimnem może skrywać  także inne zastosowania i to prozdrowotne. Jakie? Aby dowiedzieć się, jak działają rajstopy uciskowe oraz kiedy i jak często je nosić — koniecznie zostań z nami. W dzisiejszym artykule omówimy je od A do Z. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury! 

Kto powinien nosić rajstopy uciskowe i dlaczego?

Rajstopy uciskowe od megamedic.pl jak sama nazwa wskazuje, uciskają nasze nogi w tym także stopy i kostki. Noszenie ich zalecane jest wszystkim osobom mającym problemy z krążeniem krwi czy niewydolnością żylną, czyli tak zwanymi żylakami. Ich noszenie wręcz wskazane jest wszystkim tym, którzy miewali w przeszłości problemy z zakrzepami żylnymi. Ten rodzaj garderoby idealnie sprawdzi się także osobom, które regularnie odczuwają zmęczenie i ciężkość swoich nóg oraz pojawiają się u nich obrzęki tej części ciała. Rajstopy uciskowe sprawdzą się także tym, którzy długie godziny spędzają w pozycji stojącej lub dużo chodzą, a także latającym samolotem czy kobietom w ciąży, gdyż o właśnie wtedy wzrasta ryzyko wystąpienia zakrzepicy.

Rajstopy uciskowe — jaki rozmiar i siłę nacisku wybrać?

Rajstopy uciskowe nie są przeznaczone dla wszystkich, jest to produkt medyczny, dlatego przed zakupem należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Produkt ten powinien być skrupulatnie dobrany do problemów, z jakimi mierzy się dana osoba, dlatego nie powinno kupować się go na własną rękę, gdyż możemy sobie tym nawet zaszkodzić. 

Rajstopy uciskowe — kiedy i jak długo je nosić?

Osoby, którym zalecone zostało noszenie rajstop uciskowych, powinny zakładać je od razu po wstaniu z łóżka, a także zdejmować zaraz przed pójściem spać. W sytuacji, gdy lekarz mówi inaczej, należy stosować się do jego wytycznych. Należy pamiętać, że takie rajstopy jak wszystko z czasem się zużywają, dlatego co jakiś czas należy wymieniać je na nowe.