usg piersi białystok

USG piersi w Białymstoku – badanie, które ratuje życie

Badania przesiewowe są niezwykle ważne w diagnostyce chorób, szczególnie tych dotyczących piersi. Jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych badań jest ultrasonografia piersi, znana również jako USG piersi. Dzięki temu badaniu można wykryć zmiany w tkance piersi, w tym guzki, cysty i guzy nowotworowe. W Białymstoku istnieją specjalistyczne placówki medyczne, które oferują usługi w zakresie USG piersi.

USG piersi – jak przebiega badanie?

Podczas badania USG piersi lekarz używa specjalnego urządzenia, zwanej głowicą, która emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Fale te przechodzą przez tkanki piersi i odbijają się od różnych struktur, tworząc obraz na monitorze. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, a cały proces trwa zwykle kilka minut. Przed badaniem pacjentka powinna zdjąć biżuterię i ubranie z górną częścią ciała.

USG piersi w Białymstoku – gdzie i kiedy można wykonać badanie?

W Białymstoku istnieje wiele placówek medycznych, które oferują badania USG piersi m.in. CM Ryska. Można je wykonać zarówno w ramach badań przesiewowych, jak i w przypadku podejrzenia choroby. Warto skonsultować się z lekarzem i zdecydować się na badanie USG piersi, szczególnie jeśli występują jakiekolwiek objawy niepokojące, takie jak obrzęk, ból, zmiany w kształcie lub wielkości piersi.

USG piersi jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych badań, które pozwala wykryć choroby piersi wczesnym stadium. W Białymstoku istnieje wiele placówek medycznych, które oferują badania USG piersi, dzięki czemu pacjentki mają łatwy dostęp do tego ważnego badania. Warto pamiętać o regularnych badaniach przesiewowych i konsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepokojących.