toniki do twarzy

Niezastąpione toniki do pielęgnacji każdej cery.

Działanie toniku do twarzy ma zbawienny wpływ na przywrócenie naturalnego odczynu pH skóry. Funkcja tego kosmetyku ma ogromne znaczenie w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery. A to za sprawą substancji wspomagających, szczególnie witaminy A i E oraz ekstraktów roślinnych. Ponadto dokładnie oczyszcza skórę z pozostałości po makijażu oraz doskonale usuwa nagromadzone martwe komórki naskórka.

Zastosować toniku do twarzy

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy wymaga odświeżenia zarówno wieczorem, jak i rano. Po usunięciu resztek makijażu należy zastosować tonik do twarzy łagodzący bądź ściągający. W zależności od rodzaju cery preparat pomaga usunąć nadmiar sebum oraz zwęża pory. Łagodzi wszelkie zmiany zapalne, zwłaszcza skóry wrażliwej. Pozwala skórze oddychać. Wystarczy nawilżyć płatek kosmetyczny i dokładnie przemyć twarz. Czynność tą wykonujemy zarówno wieczorem, jak i rano przed nałożeniem odpowiedniego kremu. Tonizacja twarzy zapobiega narażaniu naskórka na czynniki zewnętrzne oraz przewlekłe stany zapalne. Osobom aktywnym fizycznie zamiast przemywania twarzy wodą zaleca się używanie toników w postaci mgiełek.

tonizacja twarzy

Rodzaje toników to twarzy

Toniki do twarzy mogą mieć konsystencję płynną bądź żelową. W zależności od składu dostępne są preparaty o działaniu normalizującym, ściągającym, oczyszczającym oraz nawilżającym. Kosmetyk należy dobrać do rodzaju skóry. Dla cery mieszanej z tendencją do wyprysków zalecane są toniki matujące z dodatkiem cynku i kwasu salicylowego. Zaś tonik bezalkoholowy i na bazie naturalnych składników będzie odpowiedni dla cery suchej oraz wrażliwej. Warto wówczas sięgnąć po produkty z naturalnych wyciągów roślinnych, które wzbogacone są prowitaminami. Ich systematyczne stosowanie zapewni niezwykle gładką skórę. Składniki pochodzenia naturalnego opóźniają efekt starzenia się skóry twarzy. Ponadto świetnie przygotowują cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Z wiekiem skóra twarzy oraz pod wpływem wielu czynników zewnętrznych traci optymalny poziom nawilżenia. Stosowanie naturalnych toników doskonale ją nawilży i ujędrni.