tabletki hamujące apetyt

Czy tabletki hamujące apetyt mogą pomóc przy otyłości?

Otyłość nie jest problemem społecznym, ale wręcz chorobą cywilizacyjną. Przyczyniają się do niej przede wszystkim niewłaściwe nawyki żywieniowe, jedzenie w pośpiechu oraz nagminne posiłkowanie się żywnością wysoko przetworzoną. Duży wpływ na wzrost otyłości w społeczeństwie ma również niepohamowany apetyt na widok smakowicie wyglądających przekąsek typu fast food. Czy w związku z tym tabletki na zmniejszenie apetytu mogą w walce z otyłością pomóc?

Jak groźna jest otyłość?

Otyłość dla wielu ludzi kojarzy się wyłącznie z nieestetycznym wyglądem i postrzegają ten temat jako zaniedbanie ze strony osoby otyłej. Ma to oczywiście miejsce, ale nie we wszystkich przypadkach, ponieważ otyłość ma związek z niektórymi chorobami, a czasami jest skutkiem ciąży i narodzenia dziecka. problem jednak w tym, że nie zwalczana otyłość prowadzi do zapadania na inne schorzenia i tworzy się tzw. błędne koło. Czy blokery apetytu mogą tutaj pomóc? Otyłość może powodować zachorowanie na:

  • cukrzycę typu B;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • choroby serca i układu krążenia.

Ponadto zmianie ulega nastawienie do życia, pojawiają się zaburzenia snu, a także stany depresyjne.

tabletki hamujące apetyt

Zmniejszenie apetyt kluczem do odchudzania?

Odchudzanie się bywa procesem bardzo trudnym, polegającym w dużej mierze na pilnowaniu ilości spożywanych kalorii. Dobrze dobrane tabletki hamujące apetyt mogą znacząco wspomóc osobę otyłą w utrzymaniu w ryzach kaloryczności spożywanych posiłków. Chodzi przede wszystkim o unikanie tzw. podjadania, w czym użycie blokera apetytu może być kluczowe. Zażycie tabletek hamujących apetyt z całą pewnością zmniejszy przemożną chęć sięgnięcia po przekąskę, a tym samym pozwoli na utrzymanie zaplanowanej diety.