leki przeciwzakrzepowe

Leki przeciwzakrzepowe bez recepty – co warto o nich wiedzieć?

Stosowanie leków na rozrzedzenie krwi jest codziennością dla wielu Polaków. Co warto wiedzieć o lekach przeciwzakrzepowych bez recepty? Z czego można wybierać i jakie mogą za sobą nieść skutki uboczne?

Leki przeciwzakrzepowe bez recepty:

  • Aspirin Cardio
  • Acard
  • Polocard

Powyższe preparaty są przykładami leków na rozrzedzenie krwi dostępnymi na AptegaGalen.pl, które swoje działanie opierają na kwasie acetylosalicylowym. Warto jednak pamiętać, że w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego należy pozostawać pod stałą opieką lekarza i konsultować z nim wszystkie przyjmowane leki. Także te zakupione bez recepty.

leki przeciwzakrzepowe

Jakie skutki uboczne może nieść za sobą stosowanie leków przeciwzakrzepowych?

Leki na rozrzedzenie krwi to nie cukierki. Nawet w przypadku, gdy dany pacjent ma wskazania do ich stosowania warto zachować szczególną ostrożność. Dobór odpowiedniej dawki leku zależy od aktualnego stanu zdrowia, a ten może się zmieniać w bardzo szybkim tempie, dlatego tak ważne są regularne badania i wizyty w przychodni. 

Co grozi w przypadku doboru złego leku przeciwzakrzepowego lub stosowania zbyt dużej dawki? Lista niepożądanych skutków ubocznych niestety jest dosyć długa. Mogą wystąpić różnego rodzaju krwawienia. Jeżeli stolec nagle stał się ciemniejszy i nie jest to w żaden sposób powiązane ze zmianami w diecie (np. spożywanie jagód, wiśni, soku z owoców czarnego bzu itp.) mogło wystąpić bardzo niebezpieczne krwawienie z przewodu pokarmowego. Pacjenci skarżą się też czasami na nudności, wymioty, bolesne wzwody członka lub biegunki.