maść na skaleczenia

Maść na otarcia i skaleczenia – pomoc w regeneracji uszkodzonej skóry

Wykonując codzienne czynności w domu czy miejscu pracy lub uprawiając sport, można narazić się na drobne zranienia, skaleczenia czy podrażnienia naskórka. W takich sytuacjach należy przede wszystkim oczyścić i zdezynfekować uszkodzone miejsce oraz zabezpieczyć go sterylnym opatrunkiem, by zapobiec zakażeniu. Aby wspomóc regenerację rany, warto skorzystać również z maści na skaleczenia lub maści otarcia skóry.

Zalety stosowania maści na skaleczenia i otarcia skóry

Maść na skaleczenia wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu zapobiega wystąpieniu komplikacji związanych z przerwaniem ciągłość naskórka. A dodatkowo:

  • łagodzi ból,
  • przyśpiesza proces gojenia ran,
  • zapobiega powstawaniu blizn,
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wilgoci zranionego miejsca.

Natomiast maść na otarcia pozwala zniwelować zaczerwienienie oraz nieprzyjemne uczucie pieczenia wywołane podrażnieniem, oraz wysuszeniem skóry.

maść na skaleczenia

Czym charakteryzują się maści na skaleczenia i otarcia?

Maści na skaleczenia (tutaj) zwykle zawierają naturalne wyciągi z roślin tj. nagietek, arnika, majeranek czy rumianek, a także pszczelego propolisu, które wspierają regenerację naskórka. Te preparaty mogą być stosowane również łagodzenia poparzeń spowodowanych nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne i innymi gorącymi czynnikami. W takich przypadkach pomagają zdezynfekować ranę, uśmierzyć ból oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia pęcherzy i zaczerwienienia. Do grupy maści na otarcia i skaleczenia zaliczają się również tzw. opatrunki w sprayu, które tworzą na powierzchni skóry niewidoczne i wodoodporne zabezpieczenie rany bez konieczności używania plastrów.